International Open Access Week 2012

Open Access Week, a global event now entering its sixth year, is an opportunity for the academic and research community to continue to learn about potential benefits of Open Access, to share what they've learned with colleagues, and to help inspire wider participation in helping to make Open Access a new norm in scholarship and research. www.openaccessweek.org

Co je to Open Access Week?

Open Access Week je celosvětová akce, jejímž cílem je podpora a propagace otevřeného přístupu k výsledkům vědy a výzkumu. V letošním roce se v týdnu od 22. do 28. října 2012 uskuteční již šestý ročník této akce. Opět se do ni zapojí i Masarykova univerzita.

Co je to otevřený přístup (Open Access)?

logo Open Access

Otevřený přístup je nový model vědecké komunikace, který vychází ze zásady, že přístup k vědeckým informacím by měl být pro uživatele bezplatný a bez omezení. Podrobnější informace o otevřeném přístupu, jeho východiscích, postupech a aktuálním stavu lze nalézt v článku Open access - otevřený přístup k vědeckým informacím. Úvod do problematiky. Dění na MU ohledně problematiky Open Access přibližuje článek Otevřený přístup k vědeckým informacím na Masarykově univerzitě.

Open Access Week na Masarykově univerzitě

U příležitosti letošního Open Access Week uspořádají knihovny MU několik přednášek a diskusí, jejímž cílem je seznámit akademickou veřejnost MU s myšlenkami otevřeného přístupu, a připravovat tak půdu pro aktivní zapojení Masarykovy univerzity do hnutí Open Access. Všichni jsou vítáni:

Chcete se o otevřeném přístupu dozvědět více?

CC BY Logo OA a logo OA Week podléhají licenci Creative Commons Attribution 3.0 Unported.