Celouniverzitní multilicence BSD/386

Ročník IV - číslo 5, květen 1994
Citace: Celouniverzitní multilicence BSD/386. Zpravodaj ÚVT MU. ISSN 1212-0901, 1994, roč. IV, č. 5, s. 4-5.
Tematické zařazení: Licence a nákup SW

Ústavem výpočetní techniky MU byla objednána celouniverzitní licence operačního systému BSD/386, verze 1.1 - velmi kvalitní verze operačního systému Unix pro počítače s mikroprocesorem Intel 80[345]86. Primární využití multilicence BSD predstavuje nasazení na páteřních routerech celouniverzitní počítačové sítě. Systém je dodáván ve zdrojovém tvaru, po Masarykově univerzitě bude možno šířit jak plnou verzi se zdrojovými texty, tak i pouze binární variantu, vhodnou pro koncové uživatele. Jedná se o plnou verzi systému včetně síťového software (TCP/IP), sdílení disků (NFS), grafického prostředí X-Window, velkého množství aplikací a plného vývojového prostředí. Zájemci o získání kopie se mohou obrátit na dr. Ivo Černohlávka (ivos@icsteckamuniteckacz) na ÚVT. V současné době je možno získat základní informace na anonymním ftp serveru ftp.muni.cz v adresáři pub/muni.cz/info/bsdi .